Kurumsallaşma Nedir?

Kurumsallaşma, işletmenin bireysellikten çıkmasıdır. Bireye bağlı sistem dışında, şirket içerisindeki sistemin kendi dinamiğiyle süreklilik sağlayabilmesidir. Yetkili olmadan da işlerin yürüyebildiği firmalar kurumsallık içerir.  

İşletmelerde kurumsallık adına olmazsa olmazlar şöyle sıralanabilir:

 • Kurumsal Web Tasarım
 • Firmanın Vizyonu ve Misyonu
 • İşletme İlke ve Değerleri
 • Faaliyet Planları Yapma, Yönetme ve Yürütme
 • Belirli Amaç ve Hedefler
 • Pazarlama
 • Kurumsal Risk Planlama
 • Müşteri Memnuniyeti
 • Çalışan Memnuniyeti
 • İnsan Kaynakları

İşletmelerde Kurumsal Web Sitesi Şart Mıdır?

 • Kurumsallık şart olmaktan ziyade, işletmenin en büyük ihtiyacıdır.
 • Fiziksel konumunuzun dışında internette de işletme kimliğinizi yansıtan kurumsal web sitenizin olması şarttır.

Kurumsal web tasarım nedir?

Kurumsal web tasarım, firmanız hakkındaki bilgileri sunduğunuz, işletmenizin misyonundan ve vizyonundan bahsettiğiniz, ürün ve hizmet alanlarınızı tanıttığınız, iletişim bilgilerinizi paylaştığınız, kısacası kurumsal kimliğinizi tüm detaylarıyla gösterebildiğiniz web sitenizdir.

Kurumsal web tasarım nasıl olmalıdır?

2018 yılı başında yeni araştırdığımız ve güncel bazı bilgiler hakkında konuşalım: 

Bakırköy ve çevre ilçelerde çalışmalar yaptık. Elde ettiğimiz sonuçlara göre işletme sahiplerinin %70’i hazır site adı altında veya ucuz web siteleri olarak hizmet veren firmaları tercih etmektedirler. Tercih sebepleri neredeyse aynı çıktı: “ucuz web sitesi fiyatları”.

Eğer bir ürün piyasa değerlerinin çok altındaysa o ürün için kalitesiz olduğu söylenebilir. Kullanım ömrünün az olduğu veya artık son kullanma tarihine yaklaştığı söylenebilir. Siz de bilirsiniz ki bu tarz ürünler piyasanın çok altında fiyatlara elden çıkartılmaya çalışılır.

 • Kalitesini bilmediğiniz herhangi bir ürün veya hizmetten uzak durun. Ücreti ne olursa olsun, önce kalitesini araştırın ve sorgulayın. Sonrasında pişmanlıklar yaşamayın.

Firmalara bir de; siteleriye ne kadar ilgilendikleri, günde kaç defa web sitelerine girdikleri ve memnuniyetleri soruldu. Birçoğu web tasarımlarını kullanamadıklarını, web sitelerinin işlevsel olmadıkları söylediler. Memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

Şimdi hal böyle olunca internette aşırı görüntü kirliliği, düzensiz bilgi kalabalığı, açılmayan siteler, mobilde görünmeyen yazılar ortaya çıkıyor. Sitenin açılmasını beklerken, sitede dolaşırken geç açılan sayfalar keyfinizi kaçırıyor. Hatta büyük beklentilerle yaptırdığınız web sitenize siz bile girmek istemiyorsunuz.

Nasıl Kurumsal Web Tasarım Hizmeti Sunuyoruz?

 • İhtiyacınız olan web tasarım hizmetini belirliyoruz.
 • Karşılıklı konuşarak beklentilerinizi dinliyor ve bunları karşılayacak planı oluşturuyoruz.
 • Anlaşma sonucunda proje uygulamalarına başlıyoruz.
 • Size planda belirtilen sürenin sonunda kurumsal web tasarımınızı sunuyoruz.
 • Sunumdan sonra ortadan kaybolmuyoruz. Size sitenizi kullanmayı ve geliştirmeyi öğretiyoruz.
 • Bunların dışında gelişen web teknolojileriyle ilgili sizi bilgilendiriyor, hatta panelinizden de takip edebileceğiniz yenilikleri tamamen ücretsiz sunuyoruz. Hiçbir ek ücret talebinde bulunmadan yenilikler sunuyoruz.
 • İlerleyen zamanlarda web sitenizle ilgili aklınıza takılan herşey hakkında sizinle daima iletişimde oluyoruz. İşimizi seviyoruz. Size en doğru hizmeti verebilmenin haklı gurununu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Detayına burada girmediğimiz birçok konu hakkında tanıtım yapmak ve sizlerle tanışmak adına 2018 yılında hizmete açtığımız Bakırköy Nef22'deki yeni ofisimize bekliyoruz. Başta Bakırköy ve çevresini kurumsal web tasarımlarımızla buluşturmak istiyoruz.

Yakın konumda bulunduğumuz Bahçelievler, Yenibosna, Şirinevler, Ataköy gibi bölgelerden web tasarım ihtiyaçlarınız için Ataköy Nef 22’de bizi ziyaret edebilir, telefonla randevu alabilirsiniz.

Neleri garanti ediyoruz?

 • Sunduğummuz web tasarımı beğenmediğiniz taktirde paranızın tamamını iade ediyoruz. İşimize olan güvenimiz ve memnun kalacağınıza olan inancımızı para iade garantisiyle göstermek istiyoruz.
 • Web sitesi tasarımı teslim edildikten sonra hizmet aldığınız süre boyunca Ücretsiz Teknik Destek veriyoruz.
 • Satın aldığınız web sitesi paketlerinin içeriğindeki özelliklere göre belirli zaman diliminde Ücretsiz SEO Danışmalık Hizmeti veriyoruz. 

Kurumsal Web Siteleri Yeni Nesil Midir?

Google her gün yeni teknolojiler sunuyor. Hatta geçmişinde kendisinin oluşturup, kullandığı birçok yazılımdan, uygulamadan vazgeçebiliyor. Peki sizin ucuz web sitesi diye yaptırdığınız, paranızı çöpe attığınız, kurumsallığınıza değer katacağı yerde kötü izler bırakan, ilgilenilmeyen ve güncellenmeyen web siteleri nasıl ayakta kalacak?

İnanın düşük fiyatlar dahi olsa verdiğiniz ücretlere ve zamana değmez. Eğer illa ki ucuz web sitesi yaptırmakta ısrar ediyorsanız, naçizane tavsiyemiz:
”Araştırın, kaliteli web tasarım hizmeti veren firmaları bulun ve indirimlerini takip edin!” Böylece hem kaliteden ödün vermemiş hem de ortalama fiyatlarda kurumsal bir web sitesi yaptırmış olacaksınız.

Kurumsal Web Sitesi İçin 10 Neden

 1. Örnek olması adına yakın çevremizden bahsedelim. Bahçelievler veyahut Bakırköy'de firmanıza ait web siteniz sayesinde, internette hizmetinizi arayıp size ulaşan yeni müşteriler kazanacaksınız.
 2. Bulunduğunuz ilçe dışından ve hatta farklı şehirlerden kişiler size iletişime geçip, hizmetleriniz veya ürünleriniz hakkında bilgi isteyecek. Firmanızı ziyaret edecekler. Telefon üzerinden bilgi alacaklar. Online olarak satışa sunduğunuz hizmeti satın alabilecekler.
 3. Web tasarımınızın mobil, tablet ve diğer tüm cihazlara uyumlu olması sayesinde müşterilerinize profesyonelliğinizi göstereceksiniz. Siteniz üzerinden yeni kampanyalardan ziyaretçilerinizi haberdar edeceksiniz ve ilgi çekici biçimde sunduğunuz hizmeti veya ürünü onlara ulaştırarak, inanılmaz hızlı satışlar gerçekleştireceksiniz. Dilerseniz siteniz üzerinden de online satın almalarını sağlayın.
 4. Müşterilerinize özel günlerde onları unutmadığınızı, hatırladığınızı ve önemsediğinizi gösteren kutlama bildirimleri atın. Firma isminizle başlıklı SMS gönderin ya da E-posta yoluyla iletişime geçin.
 5. Memnun ettiğiniz müşteriler aynı ürün ve hizmete tekrar ihtiyaç duyduklarında sizden hizmet almayı tercih edeceklerdir. Ayrıca müşterileriniz işletmenizden çevrelerine bahsettikçe müşteri sayınız artacaktır.
 6. Google'da örnek vermek gerekirse: "web tasarım firması", "bakırköy web tasarım", “web tasarım fiyatları”, "beylikdüzü web tasarım"  gibi aramalarda firmanızı arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenir.
 7. Ürününüzü, hizmetinizi arayan herkes size ulaşabilecek. Türkiye çapında müşteri ağınız oluşacak. Biraz daha büyük düşünecek olursak, dünya piyasasına da açılabileceğiniz ve en  hızlı hizmeti verebileceğiniz yer, yine kurumsal web siteniz olacak.
 8. Web siteniz üzerinden paylaşacağınız kampanya ve reklamlar broşürlerden daha etkili olacaktır. Kısa zamanda çok daha fazla kişiye ulaşırsınız. İnsanlar artık ürünleri dükkanlarda inceleyip internet üzerinden alışveriş yapıyorlar; çünkü internet üzerinde aynı ürünün farklı fiyatlarını karşılaştırıyorlar ve kendilerine uygun gördükleri fiyattan sipariş veriyorlar.
 9. Ayrıca siteniz üzerinden yaptığınız duyurular, kampanyalar düşük maliyetlerde pazarlama yapmanıza olanak sağlar. Site panelinizden tek bir kişi bu paylaşımları düzenleyip kısa sürede sunabilir. Aynı reklam etkisini dakikalar içerisinde hatta saniyeler içerisinde yaratabilir. İnternet üzerindeki milyonlarca görsel ile hazırladığınız kampanyalarınız daha etkili olacak ve broşürlerinize ulaşacak insanlardan 10 kat daha fazla kişiye ulaşacaksınız.
 10. Web sayfanıza yapacağınız ufak bütçede yatırımlarla daima güncel ve ilk sırada siz olabilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar kesinlikle en kısa sürede size web siteniz sayesinde geri dönecektir.

Web sitesinizi bize emanet edin, sağlam temelde oluşturalım. Masraflarınızı düşürelim. Devamlı güncel ve yeni kalacak web sayfanız sayesinde 2-3 yılda bir yeni web sitesi arayışlarına girmeyin. Sürekli yenilikleri takip ediyoruz ve müşterilerimize güncel hizmetlerimizi tamamen ücretsiz sunuyoruz.

Nasıl Bir Web Sitesi Tasarımı Seçmeliyim?

İlk olarak rakiplerinizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Google aramalarda ilk sıralarda olan rakiplerinizi inceleyin, onların yaptıklarından örnekler alın. Asla birebir kopya içerikler kullanmayın. Sadece fikir edinin ve firmanıza ait içerikler oluşturun. Web sayfanızdaki fotoğraflar tamamen sizin kurumsallığınızı yansıtacak şekilde olsun.

Mümkünse zaman ve bütçe ayırın. Firmaya ait eşsiz fotoğraflar, videolar oluşturun. Böylece içerikleriniz müşteriler tarafından ve google tarafından fark edilecek ve akılda kalıcı olacaktır.

İçerikler konusunu biraz açıklayalım.

Görsel içerikle ilgili;

Büyük firmaların logolarını, reklam müziklerini, videolarını düşünün. Aklılda kalıcı oluyorlar değil mi? Mesela birçok GSM operatörü, bankalar, yiyecek firmları, reklamlarında akılda kalıcı olmak adına karakterler, maskotlar oluşturuyor. Reklamlarında müzikler, melodiler kullanıyorlar. Belirli bir melodiyi duyduğumuzda bazen biz de eşlik ediyoruz. Hangi markanın melodisi olduğunu biliyoruz. Görsellikleri ve logoları, markalarını çok net yansıtıyor. İşletmenin renkleri bile bize marka hakkında bilgi verebiliyor.

Yazılı içeriklere değinecek olursak;

Google arama motoru kopya içerikleri hemen anlar. Örneğin: sitenize bi web sitesinden içeriği kopyaladınız. Aynı içerik 100 web sitesinde daha olsun. Google 100 sitenin de kopya içerikler olduğunu hemen fark eder ve sıralamada bu siteleri geri atar. Eğer farklı ve benzersiz içeriğe sahipseniz Google bunu da hemen fark eder ve sizi üst sıralara taşımaya başlar. 

Başka araştırmanız gereken durum, kurumsal kimliğiniz için kaliteli hizmet sunabilecek web tasarım firması bulmanız. Öncelikle firmanın web tasarımı geçmiş referanslarına bakın. Sundukları hizmet özellikleri ve garanti ettikleri nelerdir bunları konuşun. Fiyatlarını inceleyin ve kalite için garantiler isteyin.

Bizim ısrarcı olduğumuz tutum birebir görüşme randevusu talep etmenizdir. Bu şekilde taraflar karşılıklı olarak birbirini anlar ve net olarak istenilen sonuç alınır. Yüz yüze görüşmelerde tarafların birbirine duyacağı güven konusu önemlidir. İçiniz rahat şekilde kurumsallığın en önemli kısmını tamamlayan web siteniz için el sıkışabilirsiniz.

Web Sitesini Yaptırmakta Anlaştınız. Web Sitesi Kurmak Kaç Ne Kadar Sürer?

Web sitenizi hemen yaptırıp yayına açmak istiyorsunuz; fakat acele etmeyin. İnternet ortamında bizlerin de en çok yaşadığı sorunlardan biri bilgi kalabalığı ve bilgi kirliliği. “99 TL’ye ucuz web sitesi”, “en ucuz web sitesi 59 TL”, “hazır web sitesi, aynı günde teslim”, gibi gibi birçok reklam yapan çok fazla web sitesi firması var.

- Peki bu söylenilenler hakkında ne biliyoruz. İlk defa web sitesi yaptıracaksanız bu neyi ifade ediyor? ne ifade etmeli?

Kurumsallığa adım atacaksınız. Onca plan projeye zaman ayırmışsınız. Ekibinizi kurmuşsunuz. Belirli bir yerde işletme kurmuşsunuz. İşletmeniz için gerekli tüm işlerinizi halletmek adına günlerce uğraşmışsınız. Bu işlerin hangisi 1 günde bitti?

Kurumsallığınızın internet ortamındaki tek yüzü olacak web sitenizin bu kısa süre zarfında hazır hale getirilmesi pek mümkün değil. Hazır tasarımlar sizin kurumsallığınızı yansıtmaz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi kurumunuza ait kurumsal web tasarım, içerik çok önemli. Bunlar sizin google aramalarda üst sıralara taşıyacak ana kriterler olacak ve müşterilerinizin sizi seçmesinde önemli rol oynayacak. Kurumsal firmaların bu durumları göz ardı etmesi, rakiplerinin gerisinde kalmasına yol açacaktır.

Doğru olan yöntem bize göre şu şekilde ilerlemektir:

 • Önce web sitesini yaptıracağınız firmayı araştırın ve görüşme talebinde bulunun.
 • Web sitenizden beklentilerinizi görüşme öncesinde belirleyin. Böylece işlerinizi en başından hızlandırmış olacaksınız.
 • Fikirlerinizi, isteklerinizi sunun. Web tasarım firmasının fikirlerini, önerilerini dinleyin.
 • Ortak çalışma planı belirleyin ve bu plana harfiyen uymaya çalışın.
 • Web sitesini teslim aldıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir, bunlarla ilgili yapılması gerekenleri öğrenin. İş tesliminden sonra nasıl bir süreç sizi bekliyor kesinlikle bunun hakkında bilgi isteyin.

Bu şekilde yapılacak olan web sitenizden tam verim alabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Web sitesi fiyat teklifimiz için formu doldurun, hemen sizi arayalım!